İhlas Koleji’nde Doğa ve Teknoloji Konferansı

1

Öğrencilerimizin ilgiyle takip ettiği sunumda canlılardan faydalanılarak üretilen cihazlar, makinalar örneklerle gösterilmiştir. Örnek olarak, Sivrisinekten model alınarak elde edilen skorsky uçakları, Suya inen uçakların deniz kuşlarından model alındığı belirtildi.
Seminerin sonunda bu alandaki çalışmalar artırılarak daha birçok konuda insanlık adına fayda sağlayan ürünler elde edilebilir sonucuna ulaşılmıştır.

KAYNAK : http://www.ihlaskoleji.k12.tr/ozel_ihlas_koleji/haber/1275/doga-bilimleri-dernegi-ogrencilerimize-seminer-verdi.html

Bu Yazıları da Beğenebilirsiniz! Daha Fazlası

1 Yorum Var

 1. Talha PİRCİ diyor ki

  Saygı değer hocam,
  Okulumuza(ihlas koleji Marmara evleri lisesine) yaptığınız konferanstan çoketkilendim. Bu bilim dalı beni (bizi) çok etkiledi. sizinle bu bilim dalı hakkında çok konuşmak isterim fakat okul, malum… bu arada hocam; sizden bana göre büyük, belki size göre küçük bir şey isteyeceğim. biyoloji hocamız bakterilerin biyoteknolji de kullanım alanları ve sunumu adlı bir ödev verdi . sizden bana dilerseni yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.

  İhlas Koleji 9. sınıf öğrencisi.
  (belkide geleceğin bilim adamlarından yalnızca biri?).Dönüt yapmanızı umarak…
  Saygılarla…
  TALHA PİRCİ 9D

Leave A Reply

Your email address will not be published.

"
Doğa Bi̇li̇mleri̇ Derneği̇ Roboti̇k Olarak Kocaeli̇ Vali̇li̇ği̇ Ve Kocaeli̇ Sanayi̇ Odası Desteği̇yle İlk Roboti̇k Merkezi̇ni̇ Kurduk Ve Eği̇ti̇mi̇ Üstlendi̇k.TIKLAYIN!
+